Google ADS

Filloni të praktikoni këtë zakon në mëngjes dhe do të parandaloni shumë sëmundje të rënda

23:58 | 23 Shkurt 2018
Trina Galanxhi

Është një zakon që njerëzit në Japoni e bëjnë në mëngjes dhe asnjëherë nuk e lënë pas dore.

Të pish ujë në mëngjes sapo zgjoheni nga gjumi është gjëja më e shëndetshme që mund të bëni, transmeton portali arbresh.info

Ky trajtim me ujë mund të parandalojë disa sëmundje të rënda siç janë dhimbjet e trupit, dhimbjet e kokës, epilepsia, kolesteroli i lartë, meningjiti, sëmundjet që lidhen me traktin urinar, diarre, gastrit, astma, sëmundjet e syve dhe shumë, shumë më tepër.

Metoda e këtij trajtimi.

Para se të pastroni dhëmbët në mëngjes, pini një gotë ujë.

Pas kësaj lani dhëmbët dhe mos pini dhe mos hani asgjë për 45 minuta.

Këtë trajtim mund ta bëjnë edhe njerëzit që vuajnë nga sëmundje të ndryshme, sepse një gotë ujë në stomakun bosh do të ju jap energji dhe do t’ju mbajë të shëndetshëm.

Këshillë

Njerëzit që vuajnë nga artriti mund ta përdorin këtë metodë vetëm tre ditë në javën e parë, të pausojnë një javë dhe më pas të fillojnë të konsumojnë atë çdo ditë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme