Google ADS

Ekspertët këshillojnë që ditën ta filloni me kumbulla

22:14 | 30 Gusht 2017

Kumbullat janë përplot me antioksidues. Janë të shëndetshme, kur i hani të freskëta, të thata por edhe në formën e zier. Madje, kumbullat e thata dy herë më shumë kanë përbërës antioksidues, në krahasim me pemët e tjera.

Ekspertët këshillojnë që ditën ta filloni me kumbulla të copëtuara, drithëra, jogurt dhe pak mjaltë. Kumbullat janë të pasura me vitamina C dhe E, betakarotinë, kalium, magnez, fosfor, hekur dhe fibra dietale, që ndihmojnë në rregullimin e kolesterolit në gjak, si dhe në rregullimin e punëve të zorrëve, kapsllëkun.

Shpërndaje në rrjete sociale