Arsyet përse mjaltin duhet ta përdorni më shumë në vjeshtë

23:40 | 4 Nëntor 2019

Që mjalti është një nga produktet më të mira për shëndetin e njeriut, kjo nuk ka asnjë diskutim.

Por pse duhet që ta konsumoni më shumë gjatë muajve të vjeshtës?

Për alergjitë – mjalti heq simptomat e alergjive dhe forcon sitemin imunitar.

Për ftohje –vjeshta njihet si sezon ku mbizotërojnë gripi dhe viruset.

Infeksionet e traktit respirator – nëse keni ftohje të thellë apo ndonjë infeksion të mushkërive, përdorni mjaltin për trajtim./gt/

Shpërndaje në rrjete sociale