Vërshimet përfshijnë edhe Serbinë

23:10 | 17 Maj 2023

Vërshimet e mëdha kanë mbuluar një pjesë të madhe të Serbisë.

Sipas N1, Instituti Republikan Hidrometeorologjik i Serbisë ka paralajmëruar urgjentisht zonat e Serbisë veriore dhe perëndimore për reshje të dendura me bubullima.

Pjesa më e madhe e saj po përballet me stuhi të forta dhe në disa vende me breshër.

“Gjatë mbrëmjes në perëndim të Serbisë, në Srem, pjesë të Baçkës, Banatit verior dhe qendror, do të ketë dukuri lokale të rrebesh të forta me reshje të mëdha, në disa vende edhe breshër, si dhe erë e fortë. një kohë të shkurtër në zonën e reshjeve të dendura”, njoftoi RHMZ-a.

Në rrjetet sociale janë shfaqur pamjet e një stuhie të fortë që goditi pjesë të ndryshme të vendit./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale