Sot 298 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

15:48 | 9 Maj 2021

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 298 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve në Shkup – 119, Kumanovë – 31, Manastir – 30, Shtip – 16, Strumicë – 14, Veles – 13, Koçan – 11, Kërçovë – 9, Ohër – 8, Tetovë dhe Vinicë nga 5, Gostivar, Strugë, Sveti Nikollë dhe Resnjë nga 4, Radovish, Vallandovë, Bogdanci dhe Demir Hisar nga 3, Gjevgjeli dhe Pehçevë nga 2, Kriva Pallankë, Berovë, Probishtip, Kratovë dhe Makedonska Kamenica nga 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 154.026, numri i pacientëve të shëruar është 137.962, numri i vdekjeve është 5.093, ndërsa numri i rasteve aktive është 10.971./Telegrafi/

Lajmet më të lexuara