Sekuestrohen mbi 30.000 mjete piroteknike në Bit Pazar

22:27 | 30 Dhjetor 2020

Nëpunësit policor nga Departamenti i Policisë Kriminale – Sektori për Tregti të palejuar me Drogë, Armë dhe Materie të Rrezikshme dhe SPB Shkup sonte në rajonin e Bit Pazarit në Shkup në rrugën “192” sekuestruan mbi 30.000 copë mjete piroteknike.

“Lidhur me rastin janë arrestuar dy persona”, informojnë nga MPB-ja.

Pas dokumentimit të rastit do të vijojë parashtresë përkatëse./zhurnal

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara