Regjistrohen dy viktima dhe 89 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

15:44 | 13 Maj 2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 1.221 teste, ndërsa janë regjistruar 89 raste të reja me COVID-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 87 pacientë të shëruar nga COVID-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 310.684, numri i të shëruarve është 300.761, numri i të vdekurve është 9.289, ndërsa numri i rasteve aktive është 634./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara