Policia e Tetovës me aksion me policë të rremë

23:27 | 21 Prill 2022

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, gjatë ditës së sotme, SPB Tetovë filloi një aktivitet që ka për qëllim të parandalojë dhe të ndikojë në komunikacionin rrugor.

“Bëhet fjalë për policë prej kartoni me radar nga ku për disa orë qëndroi në mbikalimin e fshatit Kamjan”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ata shtojnë se ky aksion ndikoi te shpejtësia e shoferëve në rrugën Tetovë – Gostivar dhe anasjelltas.

“Planifikohet të sigurohen edhe disa policë prej kartoni që do të vendosen në funksion, posaçërisht gjatë muajve të verës kur rritet dendësia në komunikacion./telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale