OBRM-PDUKM: Qeveria e Zaev me Njësinë speciale rrah njerëz në karnaval

22:10 | 13 Janar 2021

Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se “Qeveria e Zaev me njësi speciale rrah njerëz të cilët përmes maskave dhe humorit e përqeshin qeverisjen e LSDM”.

“Toleranca ndaj çdo kritike për LSDM-në është zero. Kjo sot që ndodhi në Vevçani është sqarim se si funksionon një regjim totalitar”, thonë nga kjo parti.

Ata shtojnë se me urdhër të Zaevit sot në mënyrë brutale njësia speciale rrahu, arrestoi dhe malltretoi qytetarë që morrën pjesë në karavalin e Vevçanit.

“Atë që nuk kanë arritur disa gjatë okupimeve dhe në komunizëm, e arriti Zaev, ta ndalojë karavalin me arrestime dhe rrahje. Zaev dhe policia nuk ishin kur në Shtip u festua në hapësira publike dhe në kafene”, thonë nga kjo parti.

Sipas tyre, për Zaevin nuk është problem kur mblidhen funksionarë që shkelin masa dhe se qytetarët kur e bëjnë të njëjtën goditen.

“Maqedonasit nuk do ta durojnë dhunën e Zaevit”, thuhet në njoftimin e OBRM-PDUKM./Telegrafi

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara