Ka filluar ora policore në Maqedoni, deri me këtë datë do të zgjasë

21:14 | 6 Prill 2021

Me vendim të Qeverisë prej sot filloi ora policore dyjavore prej orës 20:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit.

Nga nesër do të mbyllen të gjitha objektet hotelierike, si dhe pjesa e shërbimeve bastore. Prej nesër mbyllen edhe sallat e fitnesit, sallat e sportit dhe sallat për ushtrime dhe ndalohet organizimi, mbajtja dhe pjesëmarrja në seminare, trajnime, punëtori, kurse, konferenca etj.

Masat restriktive do të zgjasin deri më 20 prill. Ky vendim u mor dje në seancën e 63-të Qeverisë me propozim të Komisionit për Sëmundje Infektive.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara