Ivanov për vizitë në Bruksel, do të ketë takim me Donald Tusk

09:23 | 25 Tetor 2017

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, prej sot do të qëndrojë për vizitë pune dy ditore në Bruksel të Belgjikës.
Siç njoftojnë nga kabineti i Ivanovit, ai do të realizojë takim me presidentin e Këshillit të Evropës, Donald Tusk, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ivanov gjithashtu të enjten do të merr pjesë në sesionin e 10 të forumit për siguri vendore dhe globale, në kuadër të Forumit “Kran Montana”. Është paraparë që Ivanov të mbajë fjalim në këtë sesion, si dhe në seancën plenare.

Gjatë kohës së vizitës në Brukesel, Ivanov do të realizojë takim edhe me ministrin e Punëve të Jashtme të Britanisë, Didier Reinders.

Shpërndaje në rrjete sociale