Gjorgjija Sajkoski zgjedhet sekretari i përgjtishëm i OBRM-PDUKM-së

20:36 | 30 Shtator 2020

Gjorgjija Sajkoski është zgjedhur për sekretar i përgjithshëm i partisë opozitare maqedonase OBRM-PDUKM.

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski bëri të ditur se Gjrogjija Sajkovski është zgjedhur për sekretar i partisë.

“Komiteti Qendror i OBRM-PDUKM-së e votoi Gjorgjia Sajkoski për sekretar të përgjithshëm të partisë”, tha Mickoski i cili ia përmendi sekretarit të ri të përgjithshëm se i pret shumë punë dhe beteja të përbashkëta për ta mposhtur mafinë.

Ndryshe, për arsye personale, Igor Janushev dha dorëheqje nga pozita e sekretarit të përgjithshëm./Telegrafi/

Lajmet më të lexuara