BFI: Bajrami do të falet me çdo kusht

23:08 | 22 Maj 2020

Nga Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë se Veriut, thonë se pavarësisht se cili do të jetë vendimi i Qeverisë, namazi i Bajramit do të falet ne xhami. Nga atje thonë se nijeti është i pastër dhe prandaj vendimi do të qëndrojë ashtu siç është.

BFI thonë se gjatë ditës kanë dorëzuar edhe dëshmitë materiale në polici dhe Qeveri dhe po presin të zbardhet rasti për presionin e policisë ndaj imamëve./TV21/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara