Aksident në mes tre automjeteve në Strazhë, lëndohet një person

11:50 | 2 Shkurt 2023

Sot paradite ka ndodhur një aksident në komunikacion në afërsi të Strazhës. Në aksident janë përplasur tre furgona, ndërsa komunikacioni ka qenë i bllokuar deri në orën 09:10.

Nga MPB për “TV21” thonë se nga aksidenti ka mbetur i lënduar shoferi.

“Rreth orës 08:30 në rrugën kryesore Gostivar-Kërçovë, rreth dy kilometra nga Strazha, ka ndodhur një aksident në komunikacion me tre automjeteve për transport mallrash (furgona): “Iveco” me targa të Prilepit që drejtohej nga 39-vjeçari C.M. nga Shkupi dhe një “Peugeot” me targa të Shkupit që drejtohej nga 38-vjeçari I.A. i cili është dërguar në Spitalin e Përgjithshëm të Gostivarit “Ferid Murad” për ndihmë mjekësore”, thonë nga MPB.

Shpërndaje në rrjete sociale