35 viktima dhe 734 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

17:30 | 4 Prill 2021

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3.246 teste, ndërsa janë regjistruar 734 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup – 313, Manastir – 75, Kumanovë – 46, Prilep – 38, Tetovë – 36, Veles – 34, Gostivar – 26, Ohër – 24, Strumicë – 22, Kavadar – 19, Shtip – 17, Koçan – 14, Gjevgjeli dhe Vinicë nga 10, Kërçovë dhe Negotin nga 9, Resnje – 8, Berovë – 4, Radovish, Dellçevë dhe Vallandovë nga 3, Sveti Nikollë, Bogdanci dhe Dojran nga 2, Strugë, Kriva Pallankë, Dibër, Kratovë dhe Makedonski Brod nga 1.

Sot janë regjistruar 621 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Janë konfirmuar 35 viktima. 12 nga Shkupi (87, 84, 81, 80, 77, 75, 74, 72, 72, 70, 70, 61), 6 nga Manastiri (88, 84, 75, 63, 63 dhe 59), 4 nga Ohri (78, 75, 73 dhe 28), nga 2 nga Gjevgjelia (75 dhe 64), Kumanova (73 dhe 60), Demir Kapia (83 dhe 63) dhe Kërçova (78 dhe 68) dhe nga 1 viktimë nga Gostivari (77), Koçani (79), Vinica (72), Velesi (67) dhe Radovishi (49).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 134.867, numri i pacientëve të shëruar është 109.297, numri i vdekjeve është 3.940 dhe numri i rasteve aktive është 21.630./Telegrafi/

Lajmet më të lexuara