​NATO: Dialogu Prishtinë-Beograd, vendimtar për stabilitetin në Ballkan

18:52 | 14 Prill 2018

Aleanca e Atlantikut të Veriut vlerësoi se vazhdimi i dialogut midis Prishtinës dhe Beogradit është vendimtar për paqen dhe stabilitetin e Ballkanit Perëndimor.

“NATO mbetet plotësisht e angazhuar për stabilitetin dhe sigurinë e Ballkanit Perëndimor dhe ka një partneritet aktiv me Serbinë”, kanë thënë për Tanjug zyrtar të Aleancës në Bruksel.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara