Google ADS

Vrapimi me stomakun bosh, i efektshëm për humbjen e peshës

02:14 | 10 Korrik 2017
Trina Galanxhi

Sipas një studimi të fundit të bërë në SHBA, thuhet se të stërvitësh me stomakun bosh, ndihmon dhe më shumë në humbjen e peshës.

Kështu sugjerojnë këshilltarët dietal për ata të cilët duan të kenë një fizik jashtëzakonisht tërheqës, por që smund ta arrijnë pasi kanë të vështirë të humbasin kilet, transmeton Klan Kosova.

Aty thuhet se nëse ju vraponi për 30 minuta në ditë me barkun bosh, pa ngrënje mëngjesi apo dreke, është me e lehtë djegia e kalorive ndonëse mund të jetë pothuajse e vështirë për ta përballuar.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme