Google ADS

Trump shpenzoi 10 mijë dollarë kozmetikë në ditën e inaugurimit

13:06 | 19 Janar 2019
Trina Galanxhi

Presidenti Trump nuk ka asnjë problem që shpenzimet e donatorëve të shpenzojnë në gjëra personale.

Kështu e fillon artikullin New York Times, e cila ka theksuar se Trump ka shpenzuar rreth 10 mijë dollarë kozmetikë për ditën e inaugurimit, transmeton portali arbresh.info

Nuk dihet nëse në këtë vlerë ishte e përfshirë edhe zonja e parë, Melanie Trump, por gazeta shkruan se ajo tanimë ka një parukiere që fluturon nga Nju Jorku një herë në javë për t’u kujdesur vetëm për flokët e saj.

Përveç kozmetikës, Trump shpenzoi edhe një shtesë për 30 mijë dollarësh për të zgjedhur anëtarët e stafit për hotele, taksitë dhe lavanderitë.

New York Times thotë se nuk është aspak për t’u habitur se pse Donald Trump dhe gruaja e tij shkëlqyen atë ditë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale