Tri shenja të qarta se tregojë se jeni tërheqëse për një mashkull

18:19 | 4 Maj 2021

Leximi i mendimeve të një burri mund të jetë mjaft i vështirë, veçanërisht nëse djali është i ndrojtur. Pra, nëse doni të dini nëse një djalë tërhiqet fshehurazi nga ju, atëherë shikoni gjuhën e trupit.

Pra, ju të dy keni qenë miq për një kohë të gjatë dhe nuk mund të mos vëreni një ndryshim të papritur të sjelljes së tij ndaj jush. Ju dyshoni se kjo zhvendosje është për shkak se ju po e tërheqni atë fshehurazi, por nuk jeni të sigurt. Tentimi për të lexuar mendjen e një personi mund të jetë mjaft zhgënjyes dhe i vështirë! Vështirë se mund të përpiqeni të zbuloni qëllimet dhe ndjenjat e tij, transmeton portali arbresh.info

Vështirësia bëhet më e madhe nëse djali është i ndrojtur. Pra, për t’i dhënë fund zhgënjimit dhe injorancës suaj, ne kemi për ju 3 shenja të gjuhës së trupit që tregojnë nëse ai tërhiqet nga ju, por nuk e zbulon.

Skuqen në praninë tuaj

Djemtë zakonisht nuk skuqen, por nëse një gjë e tillë ndodh dhe nëse ai bëhet nervoz në praninë tuaj, atëherë kjo është arsyea se ju e tërheqni atë dhe ai nuk e shpreh dot.

Tensionohet kur rri me djem të tjerë

Sa herë që flisni me djem të tjerë, ai papritmas bëhet i tensionuar dhe i pakëndshëm. Ai bëhet xheloz dhe nuk i pëlqen që ju t’i kushtoni vëmendje djemve të tjerë. Një djalë do ta bëjë këtë vetëm kur të ketë ndjenja për ju dhe ju tërhiqeni fshehurazi nga ai, transmeton portali arbresh.info

Rregullon flokët kur jeni afër

Djemtë gjithashtu bëhen të vetëdijshëm për pamjen e tyre, ashtu si vajzat. Kur u pëlqen një vajzë dhe duan ta bëjnë përshtypje, ata bëjnë përpjekje shtesë për t’u dukur sa më mirë. Pra, nëse një djalë rregullon flokët kur ju ka afër, kjo është shenjë e qartë se ai e synimin për tek ju./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara