Si të pastroni atletet pa e patur nevojën e lavatriçes

09:30 | 24 Shtator 2021

Atletet e bardha janë një pjesë e pashmangshme e çdo kombinimi të veshjeve verore, dhe meqenëse rregullat në modë kanë ndryshuar, ju gjithashtu mund t’i vishni me një xhaketë elegante edhe gjatë vjeshtës.

Megjithatë, problematike për atletet e bardha mbetet pastrami, sidomos gjatë ditëve të vjeshtës, transmeton portal arbresh.info

Nuk është e lehtë t’i pastroni ato për të rikthyer bardhësinë, dhe larja dhe tharja në një makinë larëse janë jashtë diskutimit edhe në programin më të butë sepse atletet mund të ndryshojnë formë.

Ndihmë nga kuzhina

Uthulla është një pastrues magjik i njollave. Zhyteni një leckë në të dhe fshini butësisht atletet. Ju mund të përzieni uthull, ujë dhe një lugë çaji sodë buke për ta bërë përzierjen të trashë. Me këtë përzierje një furçë dhëmbësh e vjetër do t’u vinte në ndihmë. Fërkoni mirë atletet dhe më pas pastroni me një lecktë të thatë.

Llaku i bardhë i thonjëve

Pjesët e dëmtuara në atlete, gërvishtjet dhe rrudhat e vogla mund të riparohen më shpejt me manikyrin e bardhë të thonjve. Kjo do të fshehë dëmin në një sekondë dhe do të rifreskojë pamjen e tyre, transmeton portal arbresh.info

Shampo dhe ujë të ngrohtë

Nëse keni hyrë aksidentalisht në vajin e makinës ose keni derdhur ndonjë lëng tjetër të yndyrshëm në atletet tuaja, do ta zgjidhni me lehtësi problemin me shampon dhe ujë të ngrohtë. Fërkoni njollën me një furçë dhëmbësh të vjetër dhe atletet do të jenë si të reja./arbresh.info/