Shenjat më pasionante të horoskopit

08:48 | 9 Maj 2021

Astrologjia tregon se cilat janë shenjat më pasionante në dashuri dhe në një marrëdhënie.

Demi

Personat e lindur në shenjën e Demit konsiderohen persona krijues dhe në imagjinatën e tyre kanë dashuri dhe jetë të mbushur me seks. Ata thjesht gëzojnë energji erotike dhe shpesh presin që partneri i tyre të plotësojë nevojat e tyre. Janë sensuale dhe pasionantë, dhe avantazhi për t’i pasur afër është besnikëria, transmeton portal arbresh.info

Akrepi

Janë shenja më sensuale e zodiakut. Janë të apasionuar dhe e marrin shumë seriozisht intimitetin. Cilësitë që kërkojnë te çdo partner janë inteligjenca dhe ndershmëria. Pjesa më e madhe e parathënies zhvillohet jashtë dhomës së gjumit, në formën e bisedës dhe vëzhgimit. Pasi të bien në dashuri, ata janë të përkushtuar dhe besnikë deri në fund.

Peshorja

Janë të prirur që të flirtojnë dhe duke u përpjekur për një gjë të tillë, ata lënë përshtypje prej një personi të përsosur. Si dashnorë ata janë shprehës, krijues dhe të ekuilibruar. Ata do të bëjnë gjithçka që është e nevojshme që partneri i tyre të jetë plotësisht i kënaqur, duke filluar nga bisedat deri tek bërja e dashurisë. Sharmi dhe përkushtimi bëjnë në një partner të parezistueshëm./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara