Google ADS

Receta e mahnitshme me hudhër që ua heq rrudhat brenda shtatë ditëve

12:29 | 24 Shkurt 2020
Arbresh Info

Përgjatë viteve gratë preken nga procesi i plakjes, prandaj dëshirojnë t’i heqin rrudhat për t’u dukur më të reja.

Si rezultat i kësaj, ato shpenzojnë shumë para për trajtime të ndryshme dhe krem për fytyrë, e që në shumicën e rasteve nuk kanë efekt

Sidoqoftë, hudhra është ilaçi ideal kundër rrudhave.

Jo vetëm që ju ndihmon t’i hiqni rrudhat, por hudhrat janë edhe të shëndetshme për shëndetin e përgjithshëm, pasi që janë antioksidant i fuqishëm.

Përbërësit:

– Një lugë gjelle pluhur argjile (mund ta blini në farmaci)

– Një hudhër

– Një lugë gjelle mjaltë

Fillimisht e preni hudhrën dhe e grini mirë. Pas kësaj, shtoni një lugë gjelle pluhur argjile dhe një lugë gjelle mjaltë.

I përzieni të gjithë përbërësit dhe produkti është i gatshëm për ta aplikuar në fytyrë.

Sidoqoftë, duhet të siguroheni që e keni të pastruar mirë fytyrën para se ta vëni atë, dhe pritni 20 deri 30 minuta para se ta pastroni produktin.

Shpërndaje në rrjete sociale