Pse Princesha Diana nuk mbante kapele kur vizitonte fëmijët?

09:30 | 4 Qershor 2021

Princesha e Uellsit gjithnje ka refuzuar që të mbante kapele ndërsa bënte vizita zyrtare me fëmijët.

Sipas një kuratore në Pallati Kensington, ajo ka refuzuar këtë veshje pasi nuk mund të përqafosh një fëmijë me kapele, transmeton portal arbresh.info

Diana rregullisht vishte një fustan me lule blu gjatë vizitave të tilla që u bënë të njohura si “fustani i saj i kujdesshëm” sepse e dinte që fëmijëve u pëlqenin ngjyrat e ndritshme.

Kuratorja Claudia Acott Ëilliams tha për “The Telegraph” se Princesha mbante edhe stoli të mëdha kur takonte fëmijët, sepse e dinte se ata do t’i pëlqenin ato dhe do të luanin me to.

Sipas kuratoret Princesha Diana gjithnjë zgjidhte me kujdes që i përshtateshin secilit takim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara