Princesha Diana ishte e bukur, megjithatë ajo i ‘urrente’ disa pjesë në trupin e saj

15:20 | 10 Dhjetor 2020

Princesha Diana ishte e preferuara e shumë njerëzve në mbarë botën dhe për mendimin  e shumicës, ajo ishte një vajzë e mirë dhe e bukur, por që ra viktimë e rregullave të familjes mbretërore dhe një martese të palumtur.

Ajo nuk u admirua vetëm për punën e saj humanitare, por ajo konsiderohej edhe e bukur, transmeton portal arbresh.info

Sidoqoftë, edhe ajo kishte pasiguritë e veta mbi pamjen e saj.

Kur artisti Israel Zohar pikturoi portretin e saj në 1990, Diana po kërkonte vazhdimisht të rregullonte diçka në pikturë, kryesisht hundën e saj.

Hunda e saj është diskutuar shumë në media dhe ajo gjithnjë përpiqej që ta mbulonte atë me flokët e saj. Gjithnjë ajo e ulte kokën dhe shikonte lart, në mënyrë që shmangte hundën.

Kompleksi tjetër i saj ishte gjatësia e trupit. Pasiguria e saj mbi gjatësinë e saj u ushqye nga fakti që burri i saj ishte pak më i gjate se ajo. Sidoqoftë, në portrete zyrtare, Diana duket më e ulët, e cila ishte një mashtrim i qëllimshëm i fotografëve. Ata do ta vendosnin atë përpara Charles dhe ajo duhej të vishte këpucë të sheshta – kjo e bënte Charles të dukej më i gjatë dhe më imponues. Lartësia që ajo e perceptoi si një problem gjithashtu shkaktoi sjellje të dobët. Ajo vazhdoi e përkulur, duke përkulur shpatullat përpara dhe sipas mjekut të saj, kjo i shkaktoi asaj probleme me shtyllën kurrizore.

Princesha Diana e humbi jetën në një aksident në Paris, duke shkaktuar kështu zemërim te shumë fansa të saj./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara