Google ADS

Pesë hilet e bukurisë që i bëjnë gratë franceze kaq simpatike

13:39 | 2 Prill 2020

Gratë franceze kanë sharmin më të natyrshëm në botë, sepse ata arrijnë disi të duken 18 edhe në moshën 42 vjeçare, si Audrey Tautou.

Sigurisht që nuk ka këshilla universale që mund t’i ndihmojnë të gjithëve, por gratë franceze definitivisht kanë disa zakone të dobishme që i ndihmojnë ata të qëndrojnë simpatik në çdo moshë.

Bright Side ka zbuluar sekretet e rutinës së bukurisë që ndjekin pothuajse të gjitha gratë franceze:

Ato nuk përdorin konturimin

Grave franceze nuk u pëlqen konturimi sepse fsheh tiparet natyrale të fytyrës dhe duket e panatyrshme. Ajo që ato bëjnë dashuri është një skuqje e vogël në faqe për ta bërë veten të duket e freskët dhe me shkëlqim.

Ato nuk shqetësohen nga papërsosmëria

Nëse i hidhni një vështrim më të afërt grave franceze dhe stilit të tyre, do të vini re se pothuajse të gjitha preferojnë një çmenduri të vogël. Mund të ketë të bëjë me flokët, mund të ketë të bëjë me aksesorët e tyre, si një shall, ose mënyrën e qepjes së rrobave të tyre. Kjo u lejon atyre të duken të natyrshëm dhe të lirë, sikur të mos bëjnë asgjë të veçantë për tu dukur bukur.

Ato preferojnë buzët e kuqe

Gjithmonë mund të shkëlqeni pamjen tuaj duke përdorur buzëkuq të kuq. Gratë nga Parisi janë plotësisht të bindura për këtë: nuk ka rëndësi se cili është stili juaj, ju mund të vishni xhinse të grisura dhe një T-shirt ose një fustan me një kapelë të madhe, por shtimi i buzëkuqit të kuq menjëherë do të lartësojë çdo pamje.

Çanta e tyre e grimit nuk është plot me produkte

Gratë franceze kanë vetëm 2 buzëkuqë: një ngjyrë natyrale dhe një e kuqe për një humor të shkëlqyeshëm ose një mbrëmje jashtë.

Ato zgjedhin një fondatinë të lehtë për ta bërë lëkurën e tyre të shkëlqejë, por ato nuk e rivendosin atë çdo orë, kryesisht kështu që ato nuk duken si një mur me suva mbi të. Lëkura e shëndetshme supozohet të shkëlqejë pak. Ato konsiderojnë se kjo është e bukur dhe e natyrshme.

Grimi i syve do të thotë vetëm bojë për rimel për qerpikët. Në mbrëmje, ato mund të shtojnë një grim të çrregullt në sy.

Pra, 6 produktet në çantën e një gruaje franceze përfshijnë: një fondatinë të mirë, një pudër me shkëlqim, bojë për vetulla, një penel dhe dy buzëkuqë. Tani kjo është një ide që të gjithë duhet ta provojnë!

Ato besojnë në fuqinë e dushit të ftohtë

Gratë franceze dinë për rëndësinë e të pasurit një dushi të ftohtë pas një dushi të nxehtë. Kjo stimulon qarkullimin e gjakut dhe ndihmon për të mbajtur tonifikuar lëkurën. Si rezultat, ato gjithmonë duken të freskëta dhe të freskëta.

Shpërndaje në rrjete sociale