Këto janë top 10 parfumet për meshkuj

16:56 | 18 Nëntor 2019

Industria e parfumit është mbi 50 miliardë dollarë, duke treguar se aroma e mirë kushton.

Ekspertët kanë eksploruar shkencën prapa aromës, duke përfshirë se si ndikon në joshje dhe cilat janë parfumet më të mira për meshkuj.

Shkenca thotë se aroma që e mbani ju bën më seksi.

Kur janë anketuar, shumica e femrave kanë deklaruar se aroma e mirë e një mashkulli e bën atë më tërheqës.

Testimet shkencore e kanë mbështetur këtë pohim, duke treguar se aroma faktikisht funksionon edhe në nivele të nënvetëdijes.

Parfumet më të mira për meshkuj

Sa i përket asaj se çfarë arome preferojnë femrat te meshkujt, një pjesë e madhe e femrave i kanë votuar aromat citrike si të preferuarat.Më poshtë janë disa prej aromave më të popullarizuara të të gjitha kohërave për meshkujt:

1. La Nuit de L’homme – YSL

  1. Terre d’Hermes – Hermes
  2. Bleu de Chanel – Chanel
  3. Aventus – Creed

5.The One for Men – Dolce and Gabbana

  1. Fahrenheit – Dior
  2. Aqua di Gio -Armani
  3. L’Homme – YSL
  4. L’eau d’Issey pour Homme- Issey Miyake
  5. Allure Homme Sport- Chanel. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale