Katër gabime që bëjnë të gjithë me përgatitjen e pastave

09:38 | 14 Tetor 2021

Ju pëlqejnë makaronat, shpagetat, ravioli…?

Nëse i kushtoni vëmendje linjes, ky është ushqimi që duhet të shmangni. Nëse nuk mund t’i rezistoni, duhet të dini gjërat e mëposhtme.

Pothuajse të gjitha makaronat janë bërë nga drithërat, dhe shumica e tyre janë bërë nga gruri. Sidoqoftë, jo të gjitha llojet e makaronave janë të njejta, transmeton portal arbresh.info

Italianët i përgatisin ato me një miell pak më të butë dhe ky është ndryshimi domethënës kur flasim për ndikim e linjës që kanë pasta.

“Fakti është se varietetet e grurit të butë përmbajnë kokrra të mëdha që absorbohen nga trupi shumë më shpejt. Në fakt, varietetet e buta janë të pasura me niseshte dhe zbërthehen lehtësisht në sheqerna, të cilat gjithashtu shndërrohen shpejt në yndyrë. Prandaj, njerëzit me mbipeshë duhet të shmangin makaronat”, thotë nutricionisti Robin Miller.

Pastat e miellit integrale ose “të forta” janë shumë më të dobishme për shëndetin sepse përmbajnë një indeks të ulët glicemik dhe, në përputhje me rrethanat, e ngopin trupin më shpejt dhe për një kohë më të gjatë. Megjithatë, edhe nëse nuk dini si t’i përgatisni dhe konsumoni ato, ato nuk do t’ju ndihmojnë të shmangni shtimin në peshë, thotë eksperti.

Rregulli i parë që të gatuani makaronat është sipas udhëzimeve që janë në paketë. Tingëllon banale, por sipas specialistit, makaronat gatuhen “siç duhet” nëse janë pak të forta, pra “al dente”.

Makaronat nuk duhet të shërbehen si një pjatë e dytë, sepse është një pjatë e veçantë. Nëse jeni duke përgatitur gulash, për shembull, është gjithmonë më e mençur ta shërbeni me oriz të zier (integral) sesa me makarona.

Gjithashtu, lloje të ndryshme makaronash kombinohen me lloje të veçanta salcash nga perimet, barishtet, ushqimet e detit, por jo me majonezë dhe ketchup, shtoi nutricionisti.

Një gabim tjetër që bëjnë shumë është se ata “mbushin” sasi të mëdha djathi.

Italianët shtojnë djathin me shumë kujdes në makarona dhe janë shumë rigoroz kur zgjedhin këtë ushqim.

Miller thotë se në asnjë rast pjata nuk duhet të kthehet në një “kodër djathi”, veçanërisht në atë yndyrore. Mbani në mend se ky ushqim i shtohet gjellës vetëm për të theksuar shijen e saj. Parmesani dhe mocarela shkojnë mirë me makaronat.

Sipas Robin Miller, makaronat nuk duhet të hahen më shumë se dy herë në javë, dhe vetëm në mëngjes, nëse mendoni se do të mbani linjat e trupit./food/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara