Horoskopi për ditën e shtunë, 28 shtator 2019

22:34 | 27 Shtator 2019

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Dashuria: Do të ndjeheni të lodhur nga rutina e zakonshme dhe do doni të shpëtoni nga rutina e marrëdhënies suaj. Me Venusin në kundërshtim në shenjë do të shfaqni kritika dhe polemika ndaj partnerit. Një ëndërr e vogël do të bëhet realitet për beqarët dhe ata do të jenë shumë të lumtur. Puna: Do të mbështeteni nga idealet tuaja dhe do të vazhdoni në këtë shteg pa devijime. Do të arrini përsosmëri në sektorë të ndryshëm.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Dashuria: Do të ndjeheni të lodhur nga rutina e zakonshme dhe do doni të shpëtoni nga rutina e marrëdhënies suaj. Me Venusin në kundërshtim në shenjë do të shfaqni kritika dhe polemika ndaj partnerit. Një ëndërr e vogël do të bëhet realitet për beqarët dhe ata do të jenë shumë të lumtur. Puna: Do të mbështeteni nga idealet tuaja dhe do të vazhdoni në këtë shteg pa devijime. Do të arrini përsosmëri në sektorë të ndryshëm.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Dashuria: Qetësia juaj do të jetë e dukshme dhe prapa diçkaje që ju shqetëson. Lini mënjanë mendimet negative dhe përpiquni të bëni diçka konkrete për të jetuar në qetësi me partnerin tuaj. Për beqarët është koha për të mbrojtur veten nga thashethemet. Puna: Sot do të shihni rezultatet e përpjekjeve tuaja dhe do të kuptoni se jo gjithçka ishte e kotë. Kini më shumë besim tek vetja juaj.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Dashuria: Një vendim i rëndësishëm mund t’ju japë një ditë të gëzueshme dhe të dashur. Sidoqoftë, jeni në ankth të dini nëse personi që keni tërhequr ka ndjenja të vërteta për ju. Sot beqarët do jenë gati të joshin këdo. Puna: Kujdesuni për çdo detaj të profesioneve tuaja dhe nuk do t’i shpëtoni vëmendjes së kujdesshme të eprorëve.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Dashuria: Do të jetë një ditë plot pasion dhe ndjenja. Do të ndiheni shumë afër me të dashurin tuaj dhe do të përfshiheni nga një energji e re që do t’ju bëjë të bëni projekte të rëndësishme. Edhe për beqarët është një ditë pozitive për ndjenjat dhe do të vijë një deklaratë shumë e pritur. Puna: Ndiqni qëllimet tuaja, ju jeni një hap larg nga arritja e tyre. Së shpejti do të keni prova se keni zgjedhur rrugën e duhur.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Dashuria: Të kuptuarit mendor do të jetë në krye me personin e zemrës. Mos i kushtoni vëmendje ndërhyrjes së miqve dhe të afërmve. Beqarët do duhet të kontrollojnë emocionet e tyre me një person të veçantë. Puna: Do të jeni të prirur të pranoni propozime të reja për diçka përfundimtare. Përmirësimi i financave në hyrje.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Dashuria: Jini pozitiv dhe ndaloni hijen e pesimizmit që duket se po ju posedon që në mëngjes. Bëni plane me partnerin tuaj dhe relaksohuni për të shfrytëzuar sa më shumë këtë ditë. Beqarët do merren nga entuziazmi i takimit të një personi special. Puna: Do të jetë dita e duhur për të ndryshuar diçka në punë dhe për të vendosur qëllime të reja. Shikoni për të ardhmen me optimizëm.

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Dashuria: Sot do të kërkoni ngushëllim tek partneri juaj dhe të gjitha dyshimet që keni pasur në të kaluarën nga magjia do të largohen. Konfirmimi i një lidhje të fortë është shumë e rëndësishme për ju. Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë një zgjedhje dhe të sqarojnë disa pyetje të lëna mënjanë. Puna: Është një ditë e mirë për të nënshkruar kontrata dhe për të bërë biznes të mirë. Mundohuni të shfrytëzoni sa më shumë energjinë tuaj.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Dashuria: Do të jeni në komunikim të përsosur me ata rreth jush dhe do të mahniteni nga ata që ju njohin mirë. Sot ju dukeni si një person tjetër dhe dikush do të pyes veten se çfarë po ndodh. Beqarët do duhet të kujdesen për disa thashetheme, të qëndrojnë larg miqve të rremë. Puna: Ju mund të bëni disa përmirësime në situatën tuaj të punës dhe të zgjidhni lehtësisht disa probleme.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Dashuria: Jini të kujdesshëm në vendimet e zemrës dhe shtyni disa ndryshime të rëndësishme. Jeta juaj e dashurisë është një sukses i ngritjeve dhe uljeve, ju e dini, por nëse lidhja është e fortë, ju do të rezistoni. Beqarët mund të takojnë njerëz të rinj dhe interesantë. Puna: Disa kënaqësi në punë do t’ju inkurajojnë të vazhdoni. Këmbëngulni për projektet që ju interesojnë.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Dashuria: Yjet e sotëm ju sigurojnë momente me intensitet erotik me partnerin tuaj të zakonshëm. Do të jeni të sinqertë dhe të pasionuar dhe do i kushtoni pak vëmendje keqkuptimeve të vogla. Yjet gjithashtu do të jenë në favor të beqarëve që mund të kërkojnë me sukses gjysmën tjetër. Puna: Sot mund të jetë dita e duhur për të gjetur ide të reja dhe për të zgjidhur disa probleme të rëndësishme.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Dashuria: Do të jeni të shqetësuar dhe të mërzitur nga disa paqartësi, por do të jeni të prirur për të zgjidhur me qetësi pyetjet dashurore. Paqja në shtrat mund të jetë shumë frymëzuese! Është një ditë shumë e dobishme për beqarët që mund të bëjnë takime të reja. Puna: Ju jeni të vetëdijshëm se jeni të domosdoshëm për dikë, por ende nuk keni konfirmuar asgjë. Prisni dhe përgjigja do të vijë së shpejti.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara