Grupi i gjakut tek gratë zbulon se cilat janë më të qeta apo më xheloze

09:53 | 20 Janar 2022

Edhe pse shumë do ta pranojnë këtë në formë të shakasë, ka shumë teori që thonë se grupi i gjakut ndikon në personalitetin tonë.

Kjo është veçanërisht e theksuar në Azi, kryesisht në Japoni dhe Korenë e Jugut, ku grupi i gjakut është një faktor shumë i rëndësishëm për vlerësimin e karakterit, transmeton portal arbresh.info

Se si ndikon grupi i gjakut në temperamentin e një gruaje lexoni më poshtë:

Grupi 0

Femrat me grup të gjakut zero janë mjaft egoiste. Janë shumë xheloze dhe të pasionuara në marrëdhëniet me meshkujt. Kanë personalitet të fortë, ndërsa gjithmonë përpiqen që të kontrollojnë të zgjedhurit e tyre, prandaj për një burrë do të jetë e vështirë t’i mashtrojë ato.

Këto gra bëhen shpejt indiferente ndaj partnerëve të qetë dhe të dobët. Duhet theksuar se mes femrave të suksesshme, të biznesit dhe të famshmëve, dominojnë femrat me këtë grup gjaku.

Ata presin lumturi, kënaqësi dhe butësi nga burrat e tyre. Si bashkëshorte, ato sundojnë nga prapavija dhe shpesh e dinë se marrin pjesë aktive në ndërtimin e karrierës së burrit të tyre. Si nëna, ato janë miqësore me fëmijët e tyre dhe ambiciet e tyre i arrijnë përmes bashkëshortëve dhe fëmijëve.

Grupi B

Gratë me grup gjaku B karakterizohen nga fleksibiliteti. Ato e tolerojnë mirë vetminë, ndërsa në një grup të madh njerësizh ato ndihen si peshku në ujë. Ato përfitojnë nga situata të ndryshme, por gjithmonë duke e ruajtur pavarësinë e tyre.

Ata shkojnë mjaft mirë në shoqëri. Ata e duan flirtin, ndaj nuk duhet të habiteni nga fakti që ata kanë shumë miq të seksit të kundërt. Në dashuri ata presin butësi dhe kënaqësi, lumturi dhe besnikëri, si dhe vëmendjen e vazhdueshme të partnerit, transmeton portal arbresh.info

Kur gratë me këtë grup gjaku martohen, ato kthehen në gra shumë të përkushtuara dhe besinke, ndërsa bëhen edhe nëna shumë të kujdesshme.

Grupi AB

Gratë e këtij grupi janë shumë të ndjeshme dhe të ekuilibruara. Janë me taks, të sjellshme dhe të ndershme. Këto gra e kanë të vështirë të marrin ndonjë vendim, prandaj edhe ndihen shumë të copëtuara nga konfliktet e brendshme.

Këto gra janë të sinqerta në dashuri. I adhurojnë meshkujt me shpirt aventuresk.

Si nëna janë shumë të buta me fëmijët, të buta dhe nuk janë kërkuese./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara