Familja mbretërore merr dhuratën speciale në nder të Princit Philip

01:47 | 12 Qershor 2021

Ditën e djeshme, familja mbretërore ka përkujtuar Princ Philip me rastin e 100 vjetorit të  tij.

Përmes faqes zyrtare të pallatit mbretëror në Twitter, Kate Middleton dhe  Princ William kanë publikuar disa foto duke zbuluar dhuratën që Mbretëresha Elizabeth ka marrë për bashkëshortin e ndjerë. Mbretëresha ka marrë nga Royal Holticultural Society një trëndafil, që i është vendosur emri i Princit Philip dhe u mboll në tarracën e kështjellës së Windsor.

Paratë të cilat do të grumbullohen nga shitja e trëndafilit me emrin e Princit Philip do të jepen për fondin e trashëgimisë së të ndjerit. Këto para më vonë do të përdoren për të trajnuar të rinj vullnetarë dhe lidera të së ardhmes së një organizate që është themeluar nga vet ai.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara