Del në dritë jeta seksuale e Bill Gates: Nuk është një “lule” siç mendohet

01:13 | 12 Maj 2021

Miliarderi dhe filantropi i njohur Bill Gates bëri një jetë rinore mjaft të shthurur para se të martohej me Melindën, pretendon biografi i tij i cili pyet veten nëse do të kthehet në ahengje pas divorcit.

Gazetari James Wallace shkroi dy libra për themeluesin e Microsoft në vitet ’90, në të cilat zbuloi se Gates organizonte festa të zhveshura me striptistë, transmeton portal arbresh.info

Në një intervistë me Daily Mail, Wallace, 74, zbuloi se Bill nuk ishte i pafajshëm në rininë e tij kur themeloi Microsoft.

“Në atë kohë, shumë fëmijë të Microsoft ishin burra të rinj që nuk hiqnin bluzat e tyre të njolla me pica për dy ose tre ditë ndërsa zhvillonin disa programe kompjuterike,” tha  ish reporter hetimor i Seattle Post-Intelligence.

“Ata organizonin ahengje mjaft të çmendura në atë kohë, shkonin nëpër strip klube dhe kërkonin që striptiseret të vinin dhe në shtëpi. Bill nuk ishte i pafajshëm dhe as budalla në atë kohë”, tha ai.

Libri i dytë i Wallace mbi Gates, botuar në 1997, përmban përshkrime më të hollësishme të partive të dyshuara nudo në pasurinë e Laurelhurst të Gates në Uashington.

Wallace shkruajti se media kombëtare dëshironte të lejonte rrjedhën e pandërprerë të lajmeve në lidhje me teknologjinë dhe lëvizjet e biznesit të Gates, dhe kjo është arsyeja pse ata nuk raportuan për jetën e tij të shfrenuar.

Gates thuhet se vizitoi klubet e striptizmit dhe punësoi valltarë për të ardhur në shtëpinë e tij. Pastaj ata hidheshin të zhveshur në pishinën e brendshme dhe argëtoheshin deri në orët e para të natës.

Ai gjithashtu shkruajti që sjellja e Gates me gratë më pas la gjurmë në marrëdhënien e tij me Melinda.

“Edhe pse në marrëdhënie me Melindën, Bill vazhdonte flirtimin me gratë e tjera, sidomos kur ishte në udhëtime punë. Ai sulmonte rregullisht gazetarët që ndiqnin Microsoft,” shkroi ai.

“Ai njihet për flirtimet, megjithëse është shkruar pak për të, sepse Gates dhe Microsoft ishin një burim i pashtershëm informacioni dhe histori të mira për gazetarë si Neë York Times dhe askush nuk donte ta ndalonte atë,” pohoi ai.

Ai shton se që në fillimet e marrëdhënies së tij me Melindën, kishte ulje dhe ngritje.

Miku i tij i vjetër dhe ish-CEO i Gates Vern Raburn, pretendoi se Bill e ka tradhëtuar disa herë Melindën në fillimet e marrëdhënies së tyre.

Ai konfirmoi se Gates i pëlqente të organizonte festa dhe se nuk ishte besnik ndaj Melindës kur ata filluan të argëtoheshin, por ai ishte krenar që kjo nuk ndodhi pas dasmës së tyre.

“Nuk është asgjë e veçantë të jesh në pishinë. Ka një ndryshim midis notit në pishinë me një bandë njerëzish të tjerë dhe të qenit në pishinë me një person tjetër, ose të qenit në shtrat me një person tjetër,” tha ai.

Ai pretendon se, me sa di ai, Bill ishte besnik ndaj Melinda pas martesës së tyre në 1994.

Vern Raburn e njeh Gates prej vitesh dhe ishte një nga punonjësit e tij të parë dhe pretendon se Bill dhe Melina janë larguar vitet e fundit dhe nuk kanë ndarë gjithmonë të njëjtat interesa kur bëhet fjalë për punën e Fondacionit Bill dhe Melinda Gates.

Ai theksoi se Bill dhe Melinda janë njerëz të mirë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara