Çfarë ha Kate Middleton që ka një linjë të shkëlqyeshme dhe pas tre lindjeve

08:28 | 9 Maj 2021

Gruaja e Prince Uilliam është nënë e tre fëmijëve, por trupi i saj është sikurse i një adoleshente.

Nuk është aspak e lehtë të mbash linjë të mirë të trupit pas lindjes së tre fëmijëve, por Dukesha e Cambridge ia ka dalur mbanë, transmeton portal arbresh.info

Dukesha është mbështetëse e dietës Dukan, e cila nënkupton praninë e një sasie të madhe protein dhe një minimum karbohidtratesh në dietë.

Ishte kjo dieta që Kate përdori pas lindjes së parë dhe fitoi linja të përkryera.

Ajo është një adhuruese e madhe e ushqimit të papërpunuar, i cili përfshin pjata të ndryshme pa trajtim termik.

Sidoqoftë, ajo i lejon vetes edhe mëkate të vogla gastronomike, të tilla si pica, por edhe ëmbëlsira, sidomos për pushimet. Pjatat e saj të preferuara janë peshku i papërpunuar i marinuar me lëng limoni dhe erëza të tjera, sallatë shalqi dhe qumësht bajame.

Ajo dyshohet se ha ushqim të papërpunuar të paktën një herë në javë në mënyrë që të mbajë shkëlqimin e lëkurës së saj përveç figurës së saj të përsosur.

Megjithatë, asaj i pëlqen edhe të bëjë aktivitete fizike, sikurse të vrapojë, notojë dhe të bëjë ushtrime./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara