4 këshilla kryesore se si të behëni më tërheqëse për personin që ju pëlqen

00:39 | 21 Prill 2022

Psikologia dhe ekspertja e marrëdhënieve Kimberly, e cila ka më shumë se 800,000 ndjekës në rrjetin social TikTok, ka ndarë një sërë këshillash për një marrëdhënie të shëndoshë.

Ajo ka zbuluar 4 hapat që duhet të ndiqni për t’i rënë në sy personit që ju pëlqen, transmeton portal arbresh.info

Efekti brohoritës

Siç shpjegon Kimberly, çështja është që ju duhet të paraqiteni më shpesh si pjesë e një grupi. Vajzat duken më tërheqëse kur janë mes miqsh. Në rrjetet sociale përpiquni që të postoni foto kur jeni në mesin e shoqërisë.

Bëjini ata të bëjnë diçka tërheqëse për ju

Çdo aktivitet që prodhon adrenalinë ju lidh psikologjikisht me atë person tjetër dhe i bën ata të ndihen më të lidhur.

Zbardhni dhëmbët

Bëjini dhëmbët tuaj sa më të bardhë. Ngjyra e dhëmbëve luan një rol në mënyrën se si njerëzit e tjerë ju perceptojnë.

Ndriçimi

Nëse keni mundësi të rrini natën, shfrytëzojeni. Ndriçimi i dobët ju bën më tërheqës dhe i bën njerëzit t’ju përjetojnë në një mënyrë më romantike. Pra, nëse keni një zgjedhje, zgjidhni një darkë me qirinj, shkoni në teatër ose kinema. Gjithmonë zgjidhni vizionin e natës, përpara se të shkoni për akullore gjatë ditës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale