3 gjëra që do të fikin çdo mashkull: Disa gra e bëjnë këtë pa vetëdije dhe rrezikojnë të humbin partnerin e tyre

11:29 | 4 Gusht 2021

Hulumtimet tregojnë se burrat duan nga gratë e tyre disa gjëra, sigurinë e saj, por sigurisht edhe anën femërore.

Shumica prej tyre pajtohen se, përveç pamjes së tyre fizike, ata janë gjithashtu më të tërhequr nga humori dhe mirësia, transmeton portal arbresh.info

Burrat që janë të zgjuar, ambiciozë, të talentuar dhe të pashëm janë në kërkim të një gruaje që do ta dojë veten mbi të gjitha dhe që nuk varet nga askush.

Prandaj, shumica e tyre veçuan katër gjëra që i çmendin kur bëhet fjalë për gratë.

A jam e shëndoshë?

Kjo pyetje që bëjnë disa gra, i largon burrat nga ju. Sipas ekspertëve të marrëdhënieve intime, kjo ndodh për shkak se burrat te këto gra ndjejnë pasigurinë e tyre. Pse burrave nuk u pëlqejnë pyetje të tilla? Përgjigja është mjaft e thjeshtë – burrat nuk e dinë se cila përgjigje e këtyre pyetjeve është e saktë. Siç deklaruan ata, asnjë përgjigje për këtë pyetje nuk do të ishte e pranueshme për gratë.

Kërkon vëmendje shtesë

Nëse burri përpiqet, ju përqafon dhe ju befason me gjeste të vogla dhe të mira, atëherë duhet të pranoni që edhe ai ka nevojë për hapësirë. Burrat duan të kënaqin gratë, por ata gjithashtu kanë nevojë për hapësirë për veten e tyre. Mund të jetë më mirë të shijoni plotësisht kohën tuaj së bashku, por gjithashtu të keni kohë për veten tuaj.

Xhelozia

Të gjithë burrat kanë një të kaluar. Një grua e shqetësuar nga e kaluara dhe që i sheh marrëdhëniet e kaluara si arsye për një grindje, rrezikon të humbasë partnerin e saj. Partneri juaj ka dalë nga lidhjet e kaluara për një arsye, nëse ai ju do nuk ka nevojë të shqetësoheni për atë që ka ndodhur në të kaluarën. Miqtë e tij, meshkuj apo femra, nuk janë kërcënim për ju./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara