Zjarr te Tregu i Gjelbër të Prishtinë

23:23 | 8 Qershor 2023

Një zjarr ka shpërthyer mbrëmjen e sotme tek Tregu i Gjelbër në Prishtinë.

Lajmin për Arbresh.info e ka konfirmuar Komandanti i Zjarrfikësve të Prishtinës Malë Gashi.

“Ekipet janë në vend të ngjarjes, është lokalizuar vendi jemi në likuidim e sipër, një numër i madh i tezgave është përfshirë nga zjarri, mirëpo jo krejt siç ka mundur të përfshihet i gjithë tregu, ekipet kanë reaguar shumë shpejt dhe gjithçka është në kontroll”, tha ai.

Shpërndaje në rrjete sociale