Xhemaj: PDK nuk do të zëvendësojë AAK-në në Qeveri

17:13 | 4 Shtator 2020

Partia Demokratike e Kosovës nuk do ta zëvendësoj AAK-në në Qeveri.

Kjo pasi që për AAK po raportohet se do të tërhiqet nga koalicioni nëse në marrëveshjen me Serbinë është edhe Ujmani, transmeton Arbresh.info

Këtë lajm e ka bërë të ditur Drejtori i zyrës për komunikim nga PDK, Bashmir Xhemaj përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’.

”Është GËNJESHTËR lajmi në portale se PDK do të futet në qeveri dhe do ta zëvendësoj AAK-në!”.

Lajmet më të lexuara