Xhaçka nesër viziton Prishtinën, do të pritet nga Gërvalla

17:02 | 24 Nëntor 2022

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, mirëpret nesër në Kosovë ministre për Evropën dhe Punë të Jashtme e Republikës së Shqipërisë, Olta Xhaçka

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media nga MPJ.

Gërvalla dhe Xhaçka, do të zhvillojnë një takim bilateral në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ku më pas do kenë një prononcim për media nga ora 09:15./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale