Vitia takohet me ambasadorin e Luksemburgut në Kosovë, bien dakord për shtim kapacitetesh në shëndetësi

17:45 | 31 Janar 2023

Sot Ministri i Shëndetësisë, Dr. Arben Vitia priti në takim Ambasadorin e Luksemburgut në Kosovë, Eric Dietz.

Në qendër të takimit ishte mbështetja e Qeverisë së Luksemburgut në periudhën 4 vjeçare, veçanërisht në fuqizimin e kapaciteteve ekzistuese në sektorin e shëndetësisë, si dhe në digjitalizimi i proceseve.

Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se Vitia e falënderoi Ambasadorin Dietz për përkrahjen e jashtëzakonshme duke thënë se Qeveria e Luksemburgut ka qenë një prej donatorëve kryesorë në fushën e shëndetësie.

Ministri Vitia dhe Ambasadori Dietz bashkërisht u dakorduan për shtimin e intensitetit të aktiviteteve që do të zhvillohen në të ardhmen në fushën e shëndetësisë./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale