Google ADS

Veseli: Struktura paralele më s’do të ketë në Kosovë

20:16 | 19 Tetor 2017
Arbresh.info

Kryetari i Kuvendi të Kosovës, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur sot për strukturat paralele të Serbisë në Kosovë, që janë të dirigjuara nga Beogradi.

“Ku do që ka struktura paralele, të cilat janë të identifikuara, do të largohen nga Kosova”, ka thënë Veseli në një intervistë në RTK.

“Dhe, në të njëjtën kohë, do të përgjigjen penalisht”, ka theksuar ai.

“Përgjegjësinë për këtë e mban Beogradi, dhe të gjithë ata që qëndrojnë pas tyre”, ka deklaruar Veseli.

http://www.dailymotion.com/video/x65awhw#tab_embed

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme