Vazhdon bastisja në shtëpinë e ish-presidentit Thaçi

13:39 | 6 Nëntor 2020

Hetuesit e Speciales po vazhdojnë bastisjen në shtëpinë e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Rreth katër orë më parë hetues të Dhomave të Specializuara të Gjykatës Speciale, kanë filluar operacione të bastisjes në shtëpinë e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në banesën e ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe në banesën e ish-shefit të grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, shkruan Arbresh.info.

Hetuesit e Speciales kanë përfunduar bastisjen në banesën e ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ku kanë marrë nga aty pako të cilat duket se përmbajnë dokumente të ndryshme.

Telegrafi ka tentuar të kontaktojë zyrtarë të PDK-së, por nuk kanë qenë të qasshëm. Ndryshe, në afërsi të selisë së PDK-së, banesën e ka edhe ish kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.

 

 

 

Specialja publikon aktakuzën në gjuhën shqipe ndaj Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit

Lajmet më të lexuara