U keqtrajtua vazhdimisht nga babai dhe vëllai i tij, raporton rastin në polici

10:48 | 14 Tetor 2021

Një person keqtrajtohej vazhdimisht nga babai dhe vëllai i tij.

Viktima ka raportuar të  dy në polici.

Rasti ka ndodhur në Prishtinë, shkruan arbresh.info

“Një viktimë mashkull kosovar ka raportuar se në vazhdimësi është keqtrajtuar fizikisht dhe psiqikisht nga  babai dhe i vëllai i tij.  Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se në vazhdimësi është duke u keqtrajtuar fizikisht dhe psiqikisht nga dy të dyshuarit meshkuj kosovarë- babai dhe vëllai ti tij.  Me vendim të prokurorit viktima është dërguar në organet kompetente për trajtim ndërsa rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt”, thuhet nw njoftim. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara