U ironizua me 10 vetat, vendim i ri i qeverisë për dasmat

14:56 | 6 Prill 2021

Qeveria e Kosovës ka ndaluar tërësisht dasmat, një ditë pasi ato u tha se lejohen në praninë e 10 personave.

“Pavarësisht numrit të personave mbajtja e të pames dhe dasmave ndalohet”, thuhet në vendimin e qeverisë.

Po ashtu, ndalohen të gjitha grumbullimet me rrezikshmëri të lartë të shpërndarjes së infeksionit, me më shumë se 10 persona, (mbledhjet, seminaret, trajnimet, homazhet)./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara