Tejkalim i shpejtësisë në Gjilan, kundërvajtësit i merret patentë shoferi për tre muaj

09:09 | 30 Mars 2023

Policia e Kosovës njoftoi se ka gjobitur një shofer për tejkalimin e shpejtësisë në Gjilan.

Sipas njoftimit të Policisë i njëjti është ndaluar nga policia në zonën ku kufizimi i shpejtësisë së lejuar është 50 km/h duke vozitur me 121 km/h.

Të njëjtit i është shqiptuar gjoba në vlerë prej 300 euro, konfiskuar patentë shoferi me masa e përkohshëm e ndalim vozitjes në afat prej tre muaj dhe tri pikë negative./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale