Të enjten priten reshje të borës në Kosovë

14:32 | 12 Tetor 2021

Të mërkurën parashihet të mbajë mot kryesisht u vranët dhe me rritje të lehta të temperaturave maksimale.

Nuk përjashtohen mundësit që të ketë riga të intensitetit të dobët.

Dita e enjte parashihet të jetë më aktive sa i përket reshjeve, pasi që parashihen reshje të shiut me intensitet mesatar deri të lartë,

Në viset e larta do të ketë kushte që përveç reshjeve të shiut të ketë edhe reshje bore (shi me borë).

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8m/s, thuhet e njoftimin e Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës​​​​./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara