Takimi i radhës Kurti- Vuçiq pritet të mbahet në shtator

17:37 | 19 Korrik 2021

Takimi i radhës në Brukesl ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pritet të mbahet në shtator.

Këtë e ka paralajmëruar kryeministri Kurti, pas përfundimit të takimit në Bruksel me presidentin serb.

Para këtij takimi pritet që në gusht të mbahet një takim sipas Kurtit ndërmjet delegacioneve.

Takimi i dytë i Kurtit me Vuçiqin i mbajtur sot ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje./arbresh.info/.

Kurti: Vuçiq nuk pranoi të nënshkruante marrëveshje ku ishin fjalët paqe dhe siguri

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara