Sveçla: Aksioni i sotëm është vazhdimësi e luftës kundër krimit të organizuar

16:46 | 13 Tetor 2021

Ministri i Punëve të Brendshëm, Xhelal Sveçla tha se janë të përkushtuar për shtet funksional dhe siguri për të gjithë qytetarët pa dallim.

Ai në një konferencën e sotme për aksionin e sotëm në 4 rajone kundër kontrabandimi të mallrave tha se është në vazhdën e luftimit të korrupsionit dhe krimit të organizuar “Aksioni realizoi i suksesshëm për konfiskimin e mallrave dhe arrestimin e personave të përfshirë në kontrabandimin e tyre.

“Ky aksion nuk është i drejtuar kundër qytetarëve apo lokacioneve të caktuara, tha Sveçla, raporton arbresh.info.

Sveçla tha nuk do të tolerohet askush të cenojë rendin Kushtetues të Kosovës. Ai uroi shërim për policët e lënduar në këtë aksion, duke ftuar organet përgjegjëse që ata që kanë sulmuar policët të sillen para drejtësisë./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara