Sulmohet sigurimi i Spitalit të Gjakovës

08:41 | 4 Gusht 2021

Spitali i Gjakovës ka njoftuar se sot në orët e para të mëngjesit është sulmuar fizikisht punëtori i sigurimit të spitalit. I njëjti ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është duke marr tretman mjekësor.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, Spitali ka bërë me dije se për rastin është njoftuar edhe policia, derisa thonë se po presin që të ndërmerren veprimet e nevojshëm nga organet kompetente, që sulmuesit të marrin dënimin e merituar.

“Sot rreth orës 2.20 të mëngjesit, është sulmuar fizikisht në vendin e punës punëtori i sigurimit të spitalit, nga ana e disa personave të pandërgjegjshëm. Personi i sulmuara ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është duke e marr trajtimin e duhur mjekësorë. Për rastin në fjalë është njoftuar edhe policia dhe presim që të ndërmerren veprimet e nevojshëm nga organet kompetente, që sulmuesit të marrin dënimin e merituar. Menaxhmenti i Spitalit dënon ashpër sulmin duke shpresuar që rastet si ky mos të përsëriten, dhe personeli të ndjehen të sigurt ne vendet e tyre të punës”, thuhet në postim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara