Suhareka vendosë sërish për pastrimin e të gjitha rrugëve

14:29 | 11 Prill 2020

Kryetari i komunës së Suharekës Bali Muharremaj ka thënë se në fshatra të kësaj komunë po bëhet sërish dezinfektimi i rrugëve.

Muharremaj ka thënë se në Bllacë  kanë qenë nga afër për të parë ecurinë e këtij pastrimi dhe ka shtuar se kjo do të ndodh edhe në fshatrat e tjerë.

Ai iu ka bërë apel qytetarëve të Suharekës që të respektojnë rregullat, si e vetmja mënyrë për t’iu ndihmuar në këtë situatë të pandemisë.

Në fshatrat e Komunës së Suharekës po bëhet sërish pastrimi dhe dezinfektimi i rrugëve.Në Bllacë kemi qenë prezent në…

Publiée par Bali Muharremaj sur Samedi 11 avril 2020

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara