Specialja ia vazhdon paraburgimin Thaçit dhe Veselit në Ditën e Pavarësisë së Kosovës

16:39 | 17 Shkurt 2023

Gjykata Speciale ia ka vazhduar paraburgimin ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Kjo ka ndodhur pikërisht në ditën kur Kosova feston 15 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë.

Vendimi është nxjerrë nga kryetari i Trupit Gjykues, Charles Smith.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme