Sot do të lirohen 3 pacientë të shëruar

13:08 | 16 Prill 2020

Nga Klinika Infektive sot do të lirohen edhe tre pacidentë të tjerë të cilët konsiderohen të shëruar nga virusi Covid-19.

Këtë e ka konfirmuar në një konferencë për media infektiologu Salih Ahmeti.

Ai bëri të ditur se në Klinikën Infektive janë të shtrirë 63 pacientë, 49 janë në gjendje stabile dhe 10 të tjerë në oskigjenoterapi 3 të tjerë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ahmeti foli po ashtu edhe për gruan me Covid-19 e cila është shtatzënë. Ajo është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe nën kujdesin intensiv.

Ndryshe sot është shënuar edhe viktima e 10 në Kosova nga koronavirusi.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara